Spolek Písnička se na okamžik vrátil na scénu

Koncem října 2011 jsem napsala článek s názvem : „Kam se vytratil spolek Písnička“. Vzhledem k tomu, že se tak událo na mém blogu, který jsem zrušila, na internetu zůstala jen stopa v podobě úvodníku. Kupodivu můj text doputoval až k očím bývalých organizátorů tanečních večerů v Lucerně. A jak dnes tvrdí, inspiroval je k tomu, aby uspořádali z natočených záznamů DVD.

Nicméně by mě ani ve snu nenapadlo, že jednou budu tento článek číst, jako jeden z hlavních hostů, právě na vzpomínkovém večeru věnovaném osmiletému působení spolku. Stalo se to symbolicky v úterý 25. 11. 2014. Přestože si stále kladu otázku, proč zrovna já se stala tou vyvolenou, těší mě, že jsem se ocitla na seznamu pozvaných.

Víno teklo jen decentně, strýček Bernard se nutil do pivních sklenic, a mezi známými tvářemi přibylo pár šedin a trochu vrásek. Recitované krátké vstupy, které kdysi k programům neodmyslitelně patřily, lemoval výběr sestřihů těch nejlepších scének z Písničky. Při sledování záznamů v původní kvalitě VHS jsem si uvědomila zásadní skutečnost, která se mi už z paměti, pravda, vytratila. Organizátoři Písničky totiž vždycky reflektovali aktuální dění a rovněž parodovali známé reklamy. Dopouštěli se tedy ryzí satiry, po níž volali už „soudruzi“. V podání „Písničkářů“ však měla kouzlo, nápad a hlavně nebyla hloupá! A něco podobného mi tedy v současnosti zatraceně chybí. Nakonec se nás ve vile, kde jinak sídlí architektonické studio, sešlo opravdu dost , a prostor se pravidelně otřásal smíchem.

Připadala jsem si jako na třídním srazu a atmosféra tomu i odpovídala. Mnozí z původních „Písničkářů“ se tu zřejmě viděli po mnoha letech, a protože spolu určitě hodně prožili, měli si co říct. Z podobných setkání, byť se neobejdou bez špetky nostalgie, mám, zvláště v dnešní facebookové době, radost. A právě dojem čisté radosti jsem si také odnesla domů.

Každopádně bych se stejně, a možná poněkud drze, přimlouvala za to, aby se ještě alespoň jednou (ale ne v úterý) konala „Lucerna“ s plnou parádou. Na dobré věci by se totiž nemělo rozhodně zapomínat!

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmail

2 komentáře u „Spolek Písnička se na okamžik vrátil na scénu“

  1. Jéé, tak to mě mrzí, že sem to prošvihla.. pro mě srdeční záležitost… neplánuje se nějaká další? 🙂 Moc se přimlouvám… 🙂

    • Pro mě je to také srdeční záležitost. Ale nebyla jsem tvůrce Písničky, tak to neovlivním. Obávám se, že už dnes původní tvůrci mají své kariéry, rodiny a jiné starosti.

Komentáře nejsou povoleny.