Národní obrození

Národní obrození  je program určený pro druhý stupeň ZŠ, gymnázia a střední školy, který obsahuje tři  vzájemně propojené složky – mluvenou, hudební i výtvarnou. Pořad seznamuje  s kulturně-společenským duchem  obrození a osobnostmi jako Karel Hynek Mácha, Božena Němcová,  Josef Kajetán Tyl, Jan Evangelista Purkyně a Vilém Dušan Lambl.  Během pořadu zazní živě hrané skladby Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Zdeňka Fibicha aj.  Hudební čísla doplní promítaná prezentace s ukázkami prací předních českých malířů 19. století – Mikoláše Alše, Josefa Václava Myslbeka, Vojtěcha Hynaise, Václava Brožíka, Adolfa Kosárka aj. Účinkující: houslové Duo ECO, Naďa Chrobáková a Martina Bittnerová. Interpreti jsou ke shlédnutí na tomto videu.

 

 

 

 

5 komentářů u „Národní obrození“

 1. Dik Martino za odpoved. Jeste bych mel poznamku k tomu nejoblibenejsimu zvireti, to s tim kralikem jste myslela na smetane? :-)))
  U tech nejoblibenejsich basniku bych byl sam na pochybach, ponevadz na rozdil od prozy jich je v cestine mnoho dobrych. Ceskou prozu uz davno nectu, ackoliv jsem naruzivy ctenar, ale dobrou ceskou basen si obcas prectu. V basnich je ta krasa, ze dokaze vzbudit city i v nekolika versich coz i dobra kniha je malokdy schopna.
  Budet-li mit zajem tak vam napisu jednu kterou si pamatuji i po 45 letech. :-))

 2. Tony, tak to je dobrá shoda náhod. Nenapadlo by mě, že tuto zvláštní kombinaci bude sdílet se mnou i někdo jiný.-).
  Ne, já si z toho nic nedělám. Jenom nechápu, že to dotyčného stále baví. Ano, musím říct, že literatura mě vůbec odjakživa bavila rozhodně víc než účetnictví. Ale to holt bylo to rozhodování o budoucím povolání před rokem 89 a ještě ve třinácti letech.-)

 3. V rubrice „O autorce“ nemate povolenou diskusi, takze budu reagovat zde a sice na shodu zalibu. A ty jsou, v barve, hudbe, pokrmu a napoje. :-))
  Jinak vam blahopreji k vydani trech knizek, coz je jiste uspokojivejsi nez provozovat ucetnictvi. 🙂
  PS. Z poznamek Jirky B. na BB Lidovek o vasem literarnim uspechu si nic nedelejte, je o nem vseobecne znamo, ze trpi komplexem menecenosti.

Napsat komentář