V roce 2021 přeji hlavně naději

Přátelé,

tak jsme konečně mohli zabouchnout za těžkým rokem a nyní otevíráme nový příběh. Doufám a přeji nám všem, aby se v něm opět odehrávaly běžné sociální kontakty a také se konaly kulturní, sportovní a vzdělávací akce. Protože bez nich se nežije úplně radostně.

V roce 2021 nás mimo jiné čeká několik  výročí zajímavých českých osobností, jejichž osudy nám ukazují tu starou a známou skutečnost, že všechno v lidském konání tu už bylo. Letos nám to navíc připomene nesmiřitelný Karel Havlíček Borovský, který se narodil před dvě stě lety. Snad nám přinese více štěstí než jeho nebohá souputnice Božena Němcová.

Budu se velice těšit na to, že se sejdeme opět při besedách nad mými knihami.  (Připravila jsem si i nové programy zde). Přiznám se, že se mi po těch inspirujících setkáních velice stýská  a dokonce se mi o nich i občas zdá. Kultura je totiž jedna z významných náplní našeho bytí. A i když se nás někteří lidé snaží přesvědčit o opaku, nesmíme tomu podlehnout a musíme ty nemoudré hlasy vydržet, ač někdy se zaťatými zuby.

Vím, že tuto zprávu čte hodně úžasných lidí, kteří před covidem organizovali bezpočet zajímavých  akcí. A teď stojíte za zavřenými dveřmi. Prosím, vydržte. Snad nám ta naděje ještě neumřela.

Přeji všem nejen naději, ale také zdraví a moře lásky, protože s tím se životní nesnáze snášejí přeci jen  snadněji.

Vaše Martina

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmail