Tisková zpráva: Andělem nikdo z nás není

ANDĚLEM NIKDO Z NÁS NENÍ“…

Praha, 16. listopadu 2023 – …tvrdí ve své stejnojmenné knižní novince spisovatelka Martina Bittnerová. Publikace z nakladatelství Talent Pro ART, která má podtitul Blízcí Boženy Němcové a Karoliny Světlé, přináší sedm portrétů pozoruhodných osobností žijících v 19. století. A navíc se hlásí k výročí vydání almanachu Máj, kdy ve dvou kapitolách o básnících R. Mayerovi a V. Hálkovi přibližuje složité okolnosti vzniku zmíněného almanachu. „Mám generaci Májovců opravdu moc ráda, a proto jsem si řadu let slibovala, že ještě o některých jejích představitelích napíšu,“ upřesňuje Bittnerová.

Kniha, ale také řeší otázky, zda byl Karel Havlíček Borovský zamilovaný do Boženy Němcové. Kolik dětí měla ve skutečnosti známá Viktorka z Babičky, a jak těžkou chorobou onemocněla? Co bránilo J. E. Helceletovi v tom, aby opětoval city Boženy Němcové? Proč její vnuk skončil ve Slaném a kdo se tam o něj staral?

Snažila jsem se rozluštit všechny záhady, na které se mě lidé v poslední dekádě často ptali. Tudíž jsem si sama prožila řadu dobrodružných výprav do neznáma. Výrazně mi v tom pomohl i rozvoj digitalizace archivů, protože bez matrik či pobytových přihlášek bych některé příběhy ani nedokončila. Přála bych si, aby kniha těšila čtenáře stejně jako mě, když jsem ji psala,“ dodává autorka.

Nakladatelství Talent Pro ART spolupracuje s nejvýznamnějšími distributory. Vydává knihy začínajícím autorům i zkušeným spisovatelům.
Kontakty:

Jiří Pešaut, info@talentproart.cz iinfo
Martina Bittnerová, mabittnerova@gmail.com, www.martinabittnerova.cz

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmail