Nová knížka je na cestě a další připravuji k vydání

Říká se to v souvislosti s mateřstvím, nicméně v případě mé druhé knížky se také objevují první předporodní bolesti. Minulý týden paní redaktorka Bělíková dokončila korektury a teď se musí dořešit obrazová stránka publikace. Nastala totiž  stejná situace jako u mé první knížky, Památník národního písemnictví má prázdniny a přitom vlastní potřebné fotografie.  Doufám, že se vše podaří zvládnout podle plánu. Začínají mi totiž přicházet objednávky na besedy, tudíž já sama dost nutně potřebuji, aby dílko spatřilo světlo světa.

Z mého  autorského pohledu je již  hotová a proto jsem se vrhla na další rukopis. Dala jsem dohromady sbírku povídek, které v této chvíli upravuji a přepisuji. Tato činnost mě nesmírně baví, protože jsem objevila příběhy, jež jsem považovala za ztracené.  Bohužel jsem o určitou část textů v minulosti přišla.

I proto chci  dát alespoň některým povídkám knižní podobu, aby se zachovaly nejen pro mě, ale  především pro  čtenáře. Do konce srpna budu mít rukopis připravený k vydání.  Za jedinou nepříjemnost považuji skutečnost, že si na ně budu muset najít nakladatele. Stávající nakladatel tento typ literatury nevydává. I když mu tedy cyklus nabídnu jako prvnímu. Tudíž pokud by někdo chtěl vydat mou sbírku povídek, budu ráda, když se ozvete. Některé z nich vyšly v minulosti časopisecky, některé dostaly cenu v literárních soutěžích.

Mimochodem teď jednám s nejmenovaným nakladatelstvím o pokračování knížek historické řady. Mám už přesnou představu, o čem by měla být,  a dokonce dva příběhy rozepsané. Tak mi držte palce.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmail