Kniha Utajené životy slavných Češek je na světě

Utajene zivoty obalka-page-002Zásilku jsem obdržela dnes poštou. A mám z ní velkou radost. Knížka vypadá báječně. Ukázku z ní si můžete přečíst na webu nakladatelství. Protože je to skutečně čerstvá novinka, přidávám i tiskovou zprávu Pana Nakladatele, z níž se dozvíte více informací:

„JINAKOST ROZVÍJÍ DUCHA, šeď otupuje “…

Praha, 15. dubna 2014 – …píše v knize  Utajené životy slavných Češek Martina Bittnerová. Tato jedinečná kniha z nakladatelství PAN NAKLADATEL, vycházející právě dnes, přibližuje nevšední osudy pěti zajímavých žen české minulosti. Básnířka Simonetta Buonaccini se dvakrát ne zrovna šťastně vdala a experimentovala s narkotiky. Obdivovaná herečka Leopoldina Ortová de Pauli žila s nevěrníkem a zároveň největším podvodníkem své doby a dcera Boženy Němcové, Theodora, dávala přednost hudbě před literaturou. Bertu Mühlsteinovou a Vítězslavu Kaprálovou pak spojuje vedle talentu a odvahy také pocit nedostatku lásky a předčasně ukončený život.

Stejně jako v předchozích knihách, Utajené životy slavných Čechů a Spisovatelky a Erós, balancují tyto silné příběhy na hranici beletrie a literatury faktu. Martina Bittnerová je autorkou, která dokáže přiblížit i neznámé, či zapomenuté osobnosti tak, že máme pocit, jako by nám byly důvěrně známé. Centrem jejího zájmu jsou mezilidské vztahy se svými vzlety i pády, s nimiž pracuje velmi hluboce a citlivě. „V každém příběhu vidím především lidskou bytost,  která chtěla prožít svůj život spokojeně a šťastně. Jenomže v lidském osudu často hrají roli i špatná rozhodnutí, či tragické náhody,“ říká Bittnerová.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmail