Informace o tvůrcích

nadaNaděžda Chrobáková vystudovala obor sólový zpěv na umělecko-pedagogické katedře Ostravské Univerzity a poté na AMU v Praze ve třídě doc. Magdalény Hajóssyové. V průběhu studia se několikrát zúčastnila pěveckých interpretačních kurzů, kde ji vyučoval např. Peter Mikuláš, Gabriela Beňačková, M. Blahušiaková, M. Hajóssyová nebo Peter Dvorský. V roce 1998 získala 1. místo v mezinárodní soutěži The Anglo-Czecho-Slovak Trust v Londýně.

Mezi její jevištní zkušenosti patří nastudování role Helgy ze stejnojmenné opery Z. Fibicha v koprodukci HAMU a Městského divadla v Ústí nad Labem, opakované hostování ve Státní Opeře v Praze v roli Mrs. Grose v opeře B. Brittena „The Turn of The Screw“ (rež. Jiří Nekvasil); part Lidunky z Blodkovy opery „V studni“ v divadle Inspirace (HAMU); nastudování role Marie v „Hrách o Marii“ B. Martinů, jejichž představení proběhla v Městském divadle v Ústí nad Labem a Národním Divadle v Praze. N. Chrobáková vystoupila také v roli Belindy a První čarodějnice v koncertním provedení opery H. Purcella „Dido a Aeneas“ a ztvárnila komickou roli Trescy v jednoaktové opeře J. J. Fišera „Drndy“ (HAMU, divadlo Disk). V letech 2002 a 2003 účinkovala v roli Saffi v operetě J. Strausse „Cikánský baron“ a v letech 2005 a 2006 hostovala v Divadle A. Dvořáka v Ostravě v roli Lenio v Řeckých pašijích B. Martinů.

V současné době se Naděžda Chrobáková věnuje pravidelné koncertní činnosti převážně v Praze, ale i v jiných městech České republiky. Její repertoár je rozmanitý, pohybuje se od období baroka až po současnost a obsahuje jak operní, tak písňovou a oratorní literaturu. Mezi hudební formace, se kterými měla možnost spolupracovat, patří například komorní orchestr Consonanza di Praga, Far Musica, Pražské Mozartovo Trio, Filharmonie Hradec Králové a orchestr ČVUT, s nímž absolvovala koncertní vystoupení v Hamburku. Je pravidelnou sólistkou pěveckého sboru SUDOP a účinkuje nejčastěji se souborem Czech Collegium, Gli Archi di Praga, Duo Eco a souborem Piccolo Coro a Piccola Orchestra pod vedením dirigenta Marka Valáška, s nímž měla tu čest zazpívat sopránový part v Requiem Jana Hanuše ve světové premiéře v roce 2009 v Dvořákově síni v Rudolfinu v Praze a dále nastudovat řadu zajímavých děl převážně barokní literatury. V roce 2014 byla tímto souborem v pražském Karolinu úspěšně provedena Orffova Carmina Burana a v roce 2015 opět v Rudolfinu kantáta J. Hanuše „Země mluví“, v obou dílech vystoupila  v sopránových partech.

 

stojanekJan Stojánek – klavírista a skladatel, vystudoval klavír na Pražské konzervatoři ve třídě prof. Michala Rezka a poté kompozici na konzervatoři v Brně u prof. Pavla Nováka-Zemka. Vystupuje převážně v rámci Česke republiky, ať už jako sólový hráč nebo korepetitor. Má však za sebou i  úspěšná vystoupení v zahraničí, např. v Tokiu nebo Shizuoce. Kromě klasického repertoáru se specializuje na hudbu dvacátého století a hudbu soudobou. Pravidelně vystupuje na festivalu Forfest v Kroměříži, kde provedl např. díla Klementa Slavického nebo Luboše Fišera, jehož sonáty nahrál pro Český rozhlas. Rovněž během své koncertní praxe spolupracoval s několika významnými umělci, jako například s Martinou Mergentálovou, Petrem Jiříkovským nebo Talichovou komorní filharmonií.

 

Martina BittnerováMartina Bittnerová – je autorkou sedmi vydaných knih, literární činnosti se věnuje od svých šestnácti let. Publikovala v řadě internetových i neinternetových periodik. Spoluzaložila kulturně-společenský magazín webmagazín Rozhledna. Zúčastnila se mnoha  literárních soutěží pro neprofesionály, kde obdržela ocenění jak v kategorii próza, tak poezie. Byla členkou Klubu mladých autorů při Západočeském středisku spisovatelů. Dlouhá léta se věnovala pořádání literárně-hudebních akcí, v nichž pravidelně představovala významné osobnosti minulosti.  V letech 2012- 2015 spolupracovala se spolkem Amerling a účinkovala tak v rámci literárně-hudebních pásem s klasickou hudbou spolu s N. Chrobákovou. V současné době se profesionálně věnuje literární tvorbě, přednáškové činnosti a volnočasové pedagogice. Dlouhodobě se zajímá o literární historii s výraznou orientací na české osobnosti 19. století.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmail