„GAMBLERSTVÍ JE SMRTELNÁ NEMOC“

Praha, 19. října 2017 – …píše ve své deváté knize  Můj život s gamblerem Martina Bittnerová. Tato výjimečná kniha z Nakladatelství Petra Štengla přináší syrový autobiografický příběh, na jehož začátku stála velká láska a  na konci přišla nečekaná smrt v podobě sebevraždy.

Publikace přibližuje soužití s profesně velmi úspěšným člověkem, který ale dlouhé roky marně a za pomocí odborníků bojoval se svou závislostí na hazardu. Bittnerová vypráví o všech událostech s odzbrojující otevřeností. Přináší  tak jedinečný pohled na odvrácenou tvář hazardního průmyslu, jehož zhoubný vliv se u nás stále podceňuje.

Počet lidí závislých na hazardu totiž v České republice výrazně roste a bohužel díky online hazardu se tento problém čím dál více týká i mladistvých. Podle oficiálních odhadů je u nás 55 až 110 tisíc osob závislých na hraní či sázení. Avšak do statistik se počítají pouze ti, kteří vyhledají odbornou pomoc. Značná část gamblerů zůstává bohužel systémem nezachycena a tím pádem se neobjevuje ani v uvedených číslech.

Bylo pro mě nesnadné napsat tuto knihu a zároveň souhlasit s jejím vydáním, protože samozřejmě půjde do běžné distribuce,“ dodává Bittnerová. Stala se tím zároveň první tzv. „spoluzávislou“ u nás, jež dokázala své zkušenosti a zážitky literárně zpracovat.
Šlo mi v zásadě o to, aby se o hazardu začalo v naší společnosti mluvit otevřeně a pravdivě.
Z těch důvodů také v návaznosti na knihu připravuji řadu besed pro studenty i veřejnost
,“ vysvětluje autorka, které se právě před jedenácti měsíci úplně převrátil dosavadní život.
__________________________________________________________________________________

Kontakty a recenzní výtisky:
Nakladatelství Petra Štengla, šéfredaktor Petr Štengl – e-mail: nakladatelstvi@petrstengl.cz
Martina Bittnerová, e-mail: martina.bittnerova@seznam.cz

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmail